Wynajem samochodu zastępczego

Każdemu z nas może przydarzyć się stłuczka czy niewielki wypadek. Problem pojawia się jednak najczęściej w momencie, kiedy nasze auto zostaje uszkodzone i musi trafić do mechanika. Pojawia się wtedy problem z dojazdem do pracy czy załatwianiem podstawowych rzeczy. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajem samochodu zastępczego. Jest to oferta dzięki której zachowamy niezależność w swoich dojazdach, a ubezpieczyciel sprawcy pokryje koszty wynajmu samochodu.

Obecnie o wynajem auta z polisy oc sprawcy może ubiegać się każdy. Uchwała Sądu Najwyższego stanowi, że o zwrot kosztów za wynajem samochodu zastępczego przysługuje również osobom, które używają auta do celów prywatnych. Należy jednak mieć na uwadze, że gdy poszkodowany posiada inny samochód, to ubezpieczyciel może odmówić zapłaty za wynajem auta zastępczego.

Wynajem auta zastępczego

Osoby, które zostały poszkodowane w wyniku wypadku czy stłuczki i straciły swoje auto mogą ubiegać się wynajem auta na koszt sprawcy wypadku. Zastępczy samochód przysługuje wtedy od dnia zaistnienia szkody aż do momentu odebrania auta z warsztatu. W przypadku gdy szkoda jest całkowita i samochód nie może być dalej użytkowany, ani naprawiony auto zastępcze przysługuje poszkodowanemu aż do dnia zakupu nowego samochodu, a nie tylko do dnia wypłaty odszkodowania. Należy jednak mieć na uwadze to, że tego czasu nie można nadmiernie przeciągać, ponieważ ubezpieczyciel może odmówić zapłaty za wynajem auta zastępczego.

Wszystkich zainteresowanych ofertą jaką jest wynajem auta zastępczego zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i w razie wątpliwości podpowiemy jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Już teraz skorzystaj z oferty jaką jest wynajem auta zastępczego z oc sprawcy i ciesz się doskonałym rozwiązaniem.


Zachęcamy też do sprawdzenia innych naszych wpisów dotyczących samochodów dostępnych do wypożyczenia (jak na przykład Fiat Panda czy też Citroen C-Elysee).